Szczególnie polecamy

Poniżej zamieściliśmy listę szczególnie polecanych przez nas publikacji, Josha McDowella związanych z tematami poruszanymi w ramach wykładów.


Nagie fakty. 39 pytań na temat seksu, których rodzice woleliby nie usłyszeć.

Powiedzmy to jasno: o seksie trzeba rozmawiać. Na ten temat pada wiele pytań, a jedno z nich wydaje się szczególnie ważne – „Dlaczego czekać?”. Może i ty o to pytasz. Może chcesz wiedzieć, dlaczego miałbyś zaczekać z seksem do małżeństwa, jak do tego czasu oprzeć się presji i jak mówić „nie”. A może jesteś rodzicem, duszpasterzem, liderem młodzieżowym lub nauczycielem, który nie czuje się przygotowany do udzielania odpowiedzi na pytania o seks, jakie zadają młodzi ludzie. Może nie wiesz, jak wyjaśnić im, że warto trzymać się Bożych standardów czystości seksualnej, pomimo że żyjemy w kulturze, w której wszystko jest dopuszczalne.


Statystyki policyjne na całym świecie jasno pokazują, że w pokoleniu współczesnych nastolatków lawinowo rośnie przemoc, nieopanowana agresja i emocjonalna hermetyczność na wszelkie przejawy gwałtu i destrukcji. Josh McDowell, od lat zajmujący się problemami młodzieży, ukazuje w swojej książce nie tylko źródła tego zjawiska, ale i sposoby jakimi można temu zapobiegać. Brak ciepłego kontaktu z rodzicami, samotne spędzanie wielu godzin przed telewizorem czy ekranem komputera albo konsolą gry komputerowej powodują, że młodzi ludzie czują się oderwani od świata swoich rodziców, nieakceptowani i niezrozumiani. Rodzące się w nich obawy przeradzają się z czasem w głęboko ukryty strach, od którego już tylko krok do gniewu. Ten z kolei aż nazbyt często doprowadza do aktów przemocy i dzikiej agresji.


Luke i Tracy, dwoje licealistów, on z najstarszej klasy, ona z pierwszej, czują do siebie coś więcej, niż kiedykolwiek przedtem zdarzało im się czuć. Im więcej czasu spędzają razem, tym głębsze jest ich uczucie i tym bardziej wzajemnie się pragną. Czy to uczucie przetrwa? Czy jest to prawdziwa miłość? Jak mają to rozpoznać?

Czy znasz takich uczniów jak Luke i Tracy, którzy zastanawiają się, czy to co czują do drugiej osoby jest prawdziwą miłością? Czy wiesz, co możesz im doradzić? Czy wiesz, jak im pomóc? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tej broszurze z serii PIERWSZA POMOC. Autorzy dają praktyczne wskazówki, jak rozpoznać prawdziwą miłość w sposób, w jaki widzi ją Bóg, jej stwórca. Dowiesz się także, jak stać się doradcą dla kogoś, kto właśnie szuka odpowiedzi na pytania dotyczące miłości.

A jeśli właśnie sam zastanawiasz się, czy to, co czujesz, jest prawdziwe, z tej broszury dowiesz się, jak rozpoznać prawdziwą miłość i odkryjesz, jak bardzo Bóg się troszczy o ciebie i twoje miłosne życie.


Ojciec dla dziecka jest osobą, bez której życie (szczególnie dzieciństwo i młodość) byłoby niepełne. Pomimo tego, że jego rola jest odmienna od matczynej, to obecność kochającego ojca w rodzinie czyni życie ciekawym, radosnym oraz interesującym.

Książka „Ojcowska miłość” opowiada, jak „relacja z ojcem wpływa na samoocenę dziecka i rozwój jego osobowości”. Zaznacza, że podstawową potrzebą każdego dziecka jest poczucie miłości i akceptacji ze strony ojca, co wzmacnia poczucie własnej wartości, przynależności oraz kompetencji.

Zakończenie każdego rozdziału stanowią „Refleksja, dyskusja i działanie”, zawierające pytania, które mają pomóc treści poszczególnych rozdziałów wprowadzić w życie.

Wspaniałym dodatkiem jest „60 fajnych rzeczy, które tata może robić z dziećmi".


„Listy od Taty” to zbiór listów Josha McDowella, adresowanych do czternastoletniej córki Kelly i dwunastoletniego syna Seana, który zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane przez nastolatków pytania na temat seksu i miłości, m.in.:

  • Dlaczego czekać aż do ślubu?
  • Z czego wynika wspaniałość seksu?
  • Czy jestem gotowy, żeby zacząć z kimś chodzić?
  • A jeśli odmowa nie wystarcza?
  • Czy istnieje „bezpieczny seks”?
  • Jak radzić sobie z pokusą?
  • Jak daleko jest za daleko?
  • Jak kontrolować pożądanie?
  • Czy można zacząć od nowa?
  • Dlaczego jest mi tak trudno rozmawiać z rodzicami?

Co wyróżnia Jezusa z Nazaretu? Czy był On tylko cieślą lub geniuszem religijnym? Dlaczego ludzie na całym świecie od niemal dwóch tysięcy lat wciąż o Nim pamiętają, zawierzają Mu swoje życie, a nawet oddają je jako męczennicy, świadcząc o tym, że On jest Kimś więcej niż żydowskim cieślą z dawnych czasów. Kim jest więc Jezus Chrystus? A przede wszystkim: kim On jest dla Ciebie? Książka Więcej niż cieśla to znakomity materiał dowodowy – logiczny, błyskotliwy i zwięzły – w którym każdy może zmierzyć się z postawionymi wyżej pytaniami. To nie jest tylko książka religijna, ale również intelektualne wyzwanie. Książka przeznaczona jest nie tylko dla tych, którzy powątpiewają w Jezusa, ale dla wszystkich tych, którzy pragną ugruntować swoją wiarę, by w każdym czasie móc dać odpowiedź na pytania: Dlaczego wierzysz w Jezusa? Kim On dla Ciebie jest? O niezwykłości tej książki świadczy chociażby fakt, że dotychczas sprzedano, w różnych językach na całym świecie, ponad 20 milionów jej egzemplarzy. Również w Polsce jej dotychczasowe wydania spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników.


Współczesny świat diametralnie zmienił swój stosunek do podstawowych wartości. Młodzież w dzisiejszych czasach jest zupełnie inna niż ich rodzice. Kiedyś wszyscy byli zgodni co do tego, co jest dobre, a co jest złe. Rodzice, dziadkowie, nauczyciele czy nawet przechodnie na ulicy wpajali dzieciom te same wartości. Media nie miały takiego wpływu na kształtowanie myślenia, jaki mają obecnie. Dzisiaj, niestety, dzieje się zupełnie inaczej. Z tego powodu młodzi ludzie bardzo często nie potrafią odróżnić dobra od zła. Nawet dzieci wychowywane w chrześcijańskich domach dokonują wyborów, których nie pochwaliliby ich rodzice. To się dzieje na naszych oczach.

Josh McDowell, znakomity autor i specjalista z zakresu chrześcijańskiego wychowania, ukazuje w swojej najnowszej książce co, jako rodzice, możemy uczynić, by pomóc naszym dzieciom w wykształceniu zdrowego sumienia i zdolności oceniania sytuacji, z jakimi będą się stykać w życiu. Ta książka jest dla osób, które pragną wpoić swoim dzieciom, co jest prawdą absolutną i jakimi priorytetami powinny kierować się w życiu.


Czy jest coś złego w tym, że dwie kochające się osoby wyrażają swoją miłość poprzez uprawianie seksu?
Czym jest prawdziwa miłość?
Dlaczego warto poczekać z seksem do małżeństwa?

Książka ta, to obszerny i wyczerpujący poradnik dla rodziców i nauczycieli zajmujący się "epidemią" współżycia seksualnego wśród dzisiejszej młodzieży.

Przedstawia szczere wypowiedzi nastolatków o powodach skłaniających ich do stosunków przedmałżeńskich. Pomaga oprzeć się presji rówieśników i przygotowuje dorosłych na podanie dzieciom pozytywnych powodów zachowania seksu na czas małżeństwa.